Jei norime džiaugtis išpuoselėta, sodriai žalios spalvos veja, turime neužmiršti pagrindinių vejos priežiūros darbų pavasarį.
1. Skarifikavimas. Senos vejos žolės ne tik neleidžia pavasarį naujai vejai pradėti dygti, nes lėčiau įšyla žemė, sunkiau cirkuliuoja oras ir maistinės medžiagos, bet gali įsimesti ir grybinės ligos, pelėsis. Todėl senos žolės iššukavimas padeda lengviau išspręsti šias problemas. Iššukavimui tiks ir paprastas grėblis su standžiais dantimis. Šį darbą galima atlikti ir su lapų grėbliu. Skarifikuojama ir specialiu prietaisu skarifikatoriumi, kuris iš vejos pašalina vejos veltinis, samanos, senos šaknys.
2. Vejos aeravimas. Jei veja yra suplūkta, suardyti oro kapiliarai, žolių šaknims pradeda trūkti oro, jos silpsta, pavasarį įšilus žemei būtina veją aeruoti. Yra rankiniai aeratoriai, kurie paviršių subado 10 – 15 cm gyliu. Tačiau žymiai efektyviau supurenti podirvį profesionaliais aeratoriais, kurie gali pasiekti ir 20 -30 cm gylį. Taip sumažiname dirvoževio tankumą, augalų šaknys yra geriau aprūpinamos vandeniu, deguonimi, maistinėmis medžiagomis, aktyvėja dirvos mikroorganizmų veikla.
3. Nepamirškime vegetacijos pradžioje ir patręšti vejos, aprūpinti augalus fosforu (skatina jaunų šaknų vystymąsi) ir kalis (didina atsparumą sausrai, ligoms). Azoto kiekis dar turėtų būti nedidelis, nes nėra intensyvi vegetacija.