Darbo laikas

I-V 8:00 - 17:00

Susisiekite

+370 671 34043

PAVASARIO PIRMIEJI ŽIEDAI

Intensyviau pašvietus pavasarinei saulei, iš po likusio sniego savo mažas, baltas galveles jau ir kelia sodo snieguolės. Tai vieni pirmųjų žiedų, kurie džiugina mus po ilgos žiemos. Bet ar žinome apie šias gražuoles plačiau? Tad kviečiu susipažinti – snieguolės (Galanthus L.).

 Amarilinių (Amaryllidaceae) šeimos svogūniniai daugiamečiai augalai. Gentyje žinoma apie 18 rūšių. Lotyniškas genties pavadinimas Galanthus kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių : gala (pienas) ir anthos (žiedas).

Snieguolės yra nuo 7 iki 25 cm aukščio. Svogūnai daugiamečiai, 2-4 cm ilgio ir 1,5-3 cm skersmens, pailgai apvalūs, paprastai apdengti šviesiai rusvais arba rudais odiškais trimis žvyneliais. Lapai pamatiniai, linijiški arba lacentiški, žali, bukais galais. Žiedai taisyklingi, balti, varpiški. Vainikėlis iš 6 lapelių, išdėstytų dviem ratais po tris, su 1-2 žalsvomis dėmėmis. Vaisiai – dėžutės. Sėklos tamsios, apvalios, Augalai žiemoja žemėje svogūnais.

Snieguolės pagal žydėjimo laiką skirstomos į žydinčias labai anksti ( vasarį ir anksčiau) ir pražystančias kovą. Yra snieguolių, kurios žydi ir rudenį.

Įdomu ir tai, kad snieguolės – vienas vertingiausių vaistinių augalų. Jų svogūnuose yra alkaloidas galantaminas, kuris naudojamas medicinoje gydant nervų sistemos ligas.

Išvesta apie 130 veislių ir sodinių formų įvairių rūšių snieguolių. Veislės pasižymi didesniais žiedais, pilnavidurės, maloniai kvepiančios arba su kitokių spalvų dėmelėmis ant vidinių žiedlapių.

Paslaugos

Jūsų jaukiai aplinkai

Laistymo sistemų įrengimas

Suprojektuosime ir įrengsime Jūsų poreikius atitinkančią laistymo sistemą

Baseinų ir krioklių įrengimas

Mūsų komanda suprojektuos dekoratyvinį vandens telkinį(tvenkinį, krioklį, baseiną)

Ruloninės vejos klojimas

Nelaukite kol sužaliuos veja. Siūlome ruloninės vejos klojimą

Želdynų priežiūra

Atliksime profesionalią želdynų priežiūrą Jūsų sklype. 

Želdynų įrengimas

Mūsų komanda atliks visus darbus - nuo sklypo teritorijos išlyginimo iki vejos užsėjimo ir augalų susodinimo.

Želdynų projektavimas

Pasitelkę savo žinias ir patirtį svajones paversime realybe.

Želdynai.lt© 2018.